Penktokų išvyka į  Trakus

Penktokų išvyka į Trakus

Spalio 12 dieną 5a klasės mokiniai ir jų auklėtoja Ligita Sadauskienė bei bibliotekininkė Daiva Gaivelienė vyko į edukacinę išvyką į Trakus. Penktokai apžiūrėjo Trakų pilį, dalyvavo programoje „Pasivaikščiojimas su Vytautu“, kurios metu sužinojo daug įdomių dalykų apie Trakų pilį ir jos valdovą bei pasigamino savo išsirinktus spaudus. Sužinoję, kad kunigaikštis Vytautas į Lietuvą pasikvietė karaimų, penktokai pasirinko kibinų, karaimų tradicinių patiekalų gaminimo edukaciją bei degustaciją. Jie ne tik skanavo savo pagamintus kibinus, bet ir vaišinosi tradiciniu desertu – „Šimtalapiu“.
Štai ką penktokai sužinojo išvykos metu: „ Vytautas pastatė Trakų pilį“ (Gustas), „ Kunigaikščiai turėjo antspaudus, kuriuos dėjo ant vokų“ (Lėja), „ Kunigaikštis ir kunigaikštienė turėjo atskirus kambarius, į juos nesikviesdavo svečių“ (Rusnė), „ Kunigaikščiai turėjo didžiulę salę, į kurią kviesdavo svečių“ (Vestina}, „ Virtuvė buvo įrengta pilies apačioje, kad lengviau būtų nueiti“ (Rebeka), „ Sužinojau, kaip atrodė šarvai“ (Emilis), „ Pamačiau, kaip atrodė Vytauto kambarys“ (Tadas), „ Pasirodo, kiškiai gaudė vilkus, o ne vilkai kiškius“ (Viltė), „ Vandens lygis buvo pakilęs dviem metrais aukščiau nei dabar“ (Danielė), „ Trakų pilis buvo sugriauta, o vėliau atstatyta“ (Kajus), „ Kunigaikščio ir kunigaikštienės kambariai buvo šildomi. Kūrendavo krosnį, o šiluma tuneliais patekdavo į kambarius“ (Augustas), „ Vytautas buvo tokio pat ūgio kaip ir aš!“ (Emilė)
Visi penktokai sutartinai pripažino, kad įsimintiniausia ekskursijos dalis – kibinų gaminimas ir ragavimas!
Ligita Sadauskienė, 5a klasės auklėtoja

 

Skip to content