KETVIRTOKAI PAMINĖJO TARPTAUTINĘ GIMTOSIOS KALBOS DIENĄ

Vasario 21 dieną minima Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Ta proga bibliotekininkė Daiva kartu su ketvirtokų mokytojomis organizavo integruotas lietuvių kalbos ir dailės pamokas, kurių metu mokiniai klausėsi žaismingų, išradingų lietuvių kalbos posakių, linksmų lietuviškų keiksnojimų, kuriais galime paįvairinti savo šnekamąją kalbą. Bibliotekininkė išdalijo mokiniams lapelius su šmaikščiais atsikirtimais, nepiktais linkėjimais, blogo elgesio, būdo pajuokimais, nustebimo šūksniais. Mokiniai tarpusavyje juokavo, linksmai vienas kitam linkėjo, šmaikščiai atsikirto. Juk tauškalius tikrai neišsižeis pavadintas „muilo puta“ ar plepys „tabalo koše“. Mokiniai ne tik šmaikštavo, bet ir savo posakius iliustravo piešiniais. o 4 b klasės mokiniai gavo užduotį sužinoti, kur  Lietuvoje yra  Puskelnių kaimas, kur tyvuliuoja Dunojaus ežeras, teka Akmens upė. Mokiniai užduotis atliko išsamiai. Puoselėdami savo gimtąją kalbą, mes ją branginame ir saugome!

D.Gaivelienė, Vaižganto progimnazijos bibliotekininkė