Stebime, bandome, tiriame

Stebime, bandome, tiriame

Lapkričio 9 dieną 8a ir 8b klasių mokiniai su chemijos mokytoja Rūta mokyklos laboratorijoje atliko STEAM tyrimą ,,Spalvų atskyrimas“. Šio tyrimo metu mokiniai,  pamerkę į acetoną servetėlę su trijų skirtingų spalvų flomasterių žymėmis, stebėjo, kaip skirtingų spalvų juostelės kyla į viršų, kuri spalva kyla sparčiausiai. Šis tyrimas padėjo suprasti, kaip veikia chromatografija. Tyrimą mokiniai atliko pasiskirstę poromis. Šis bandymas aštuntokams leido pagilinti savo žinias apie mišinius, jų skirstymo būdus. Šių metų rugsėjo 9 dieną Radviliškio Vaižganto progimnazijos 8a ir 8b klasių mokiniai, vadovaujami chemijos mokytojos Rūtos Jankauskienės, taip pat atliko STEAM tyrimą „Ištraukime monetą iš vandens nesušlapę rankų“. Tyrimo metu mokiniai  į lėkštutę su vandeniu  įdėjo monetą, o šalia – degančią žvakę po stikline. Jauniesiems laborantams pavyko savomis akimis pamatyti, kaip greitai liepsna užgeso, leidžiant oro slėgiui po stikline pamažėti, o išorėje – padidėti. Tokiu būdu slėgis veržiasi į stiklinę, stumdamas vandenį vidun ir paliekantis šalia esančią monetą sausut sausutėlę. Moksleiviai džiūgavo dėl pavykusio eksperimento, o eksperimentui vadovavusi mokytoja džiaugėsi jų entuziazmu.

 

Sofija, Deimantė, 8b

Skip to content