Kad paukšteliai greičiau parneštų pavasarį

Keturiasdešimties paukščių diena kasmet švenčiama kovo 10 dieną. Lietuvoje tai minima diena, simbolizuojanti paukščių parskridimą. Tikima, kad šią dieną jau būna sugrįžę svetur žiemojusių 40 paukščių rūšių. Ši data siejama su masiniu paukščių parskridimu.

Mūsų mažieji priešmokyklinio ugdymo grupės ,, Drugeliai” ugdytiniai taip pat su dovanomis pasitiko sugrįžusius sparnuočius. Vaikai, padedami tėvelių, gamino paukšteliams namelius, o kovo 10 dieną, pakviesti Nojaus tėčio, kartu su Valstybinių miškų urėdijos darbuotojais juos iškėlė Antaniškių miške. Tikimės, kad nauji namučiai sugrįžusiems paukšteliams patiks.

Tegul sparnuočius pasitinka ne benzopjūklų gausmas, o ramybė! Išvalykime senus ir įkelkime naujų inkilų, su pakantumu toleruokime laukinių paukščių kaimynystę, norą glaustis arčiau mūsų!

Jolanta Pocevičiūtė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė