Tyrimai Mūšos tyrelyje

Gegužės 17 dieną vyko biologijos – chemijos pamoka vyko kitoje aplinkoje –Joniškio rajone -Mūšos tyrelio pažintiniame take. Biologijos ir chemijos mokytojai Rūtai talkino 7a klasės auklėtoja Irma ir bibliotekininkė Daiva. Pamokoje dalyvavo 7a, 7b, 8a, 8 b klasių – 42 mokiniai.

Moksleiviai susipažino su ekosistema, biologine įvairove. Pamatė, kaip gamtoje atrodo švyliai, gailiai, kiminai, spanguolių ir bruknių  uogienojai . Mokytoja paaiškino apie durpių susidarymą, kuo unikalus pelkių gamtovaizdis. Mokiniai paėmė vandens ir dirvožemio mėginius. Nustatė vandens švarumą, tyrė, kokie organizmai gyvena vandenyje. Mokiniai nustatė, kad dirvožemio PH – rūgštus. Mokinių grupėms buvo paskirtos užduotys, kurias jie turės dar užbaigti sugrįžę į pamokas.

Mokiniai, eidami mediniu takeliu, įveikė 6,7 km ., stebėjo ir fiksavo augalijos ir gyvūnijos savitumą. Vertinga ir informatyvi pamoka gamtoje pavyko!

Irma Lukoševičienė, 7a klasės auklėtoja