Aštuntokų kelionė į Kėdainius

Aštuntokų kelionė į Kėdainius

Gegužės 26 d. 8b klasės mokiniai keliavo į kaimyninį, į gražųjį Kėdainių miestą. Tik atvykus į miestą, pasinėrėme į žydų praeitį ir jų tikėjimą.

Pirmas aplankytas objektas buvo žydų sinagoga. Vaikinai turėjo galimybę pasimatuoti kipas, sužinoti jų reikšmę. Sužinojome, jog sinagogos pirmame aukšte melsdavosi vyrai, o antrame –  moterys. Jos stebėdavo vyrus iš viršaus pro langelius, o jų yra net dvylika. Vėliau tęsėme savo ekskursiją po autentiškas Kėdainių miesto senamiesčio gatves. Gidė daug papasakojo apie žydų gyvenimą Kėdainiuose, jų įsikūrimą ir darbus. Žydai Kėdainiuose pradėjo auginti agurkus, vėliau ir pomidorus. Klausantis gidės pasakojimų, priėjome tiltą, kuris yra nutiestas per Nevėžio upę. Ši upė skiria du Lietuvos regionus: Aukštaitiją ir Žemaitiją. Pasimėgavę upės vaizdais, patraukėme prie miesto rotušės, ten taip pat pamatėme  škotiškos architektūros namų ir paminklą Jonušui Radvilai. Aplankėme medinę Šv. Juozapo bažnyčią. Ji buvo labai gražiai išpuošta ir dauguma mokinių buvo sužavėti, nes altorius buvo mėlynos spalvos. Gidė papasakojo, kokie skirtumai yra tarp protestantiškų ir katalikiškų bažnyčių. Paskutinė aplankyta bažnyčia – Kėdainių evangelikų reformatų. Ji paliko didžiausią įspūdį, nes ten pamatėme sarkofagus, kuriuose yra palaidoti Kunigaikščiai Radvilos. Savo ekskursiją užbaigėme Kėdainių muziejuje. Ėjome į skirtingus kambarius, sužinojome, kodėl Kėdainiuose gyveno tiek daug skirtingų tautų: žydų, škotų, rusų, vokiečių. Vėliau pasimėgavome Kėdainių senamiesčiu ir patraukėme namo, į  kitą Radvilų miestą.

Visi sutartinai nutarėme, jog tai  puiki išvyka. Rekomenduojame visiems aplankyti  buvusį  kunigaikščių Radvilų miestą!

Gabrielė, 8b  klasės mokinė

Skip to content