Tolerancijos dienos renginys Vyriausybėje

Tolerancijos dienos renginys Vyriausybėje

Tarptautinės tolerancijos dienos išvakarėse, lapkričio 15 dieną, Vyriausybės rūmuose pasveikinti 20-ies metų veiklos Lietuvoje sukaktį minintys Tolerancijos ugdymo centrai ir jų atstovai. Radviliškio Vaižganto progimnazijai atstovavo Tolerancijos centro koordinatorė istorijos mokytoja Aušra Krasuckienė
Sveikindama veiklos 20-metį mininčių Tolerancijos ugdymo centrų atstovus Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pabrėžė būtinybę nepamiršti skaudžių ir nepatogių istorijos puslapių, nes tai – pamokos ir perspėjimai, kuriuos būtina girdėti ir įsisąmoninti, išties norint, kad praeities klaidos nebūtų kartojamos.
Kaip pridūrė Vyriausybės vadovė, tolerancija leidžia dalytis idėjomis ir patirtimis, kurios brandina visų mūsų gyvenimus, ji suteikia galimybę žvelgti jautriau, matyti plačiau ir paskatina mąstyti giliau, augindama atjautą visuomenėje, nes neapykantos kitam virusas vis dar tebėra gajus.
Renginyje Vyriausybėje trečiadienį dalyvavo daugiau kaip 100 šalies pedagogų ir švietimo darbuotojų, prisidedančių prie tolerancijos ugdymo programos įgyvendinimo.
Pirmą kartą Tarptautinė tolerancijos diena Lietuvoje paminėta 2003 m. lapkričio 16-ąją. Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių rėžimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti iniciatyva 

                                                                                                    Aušra Krasuckienė, istorijos mokytoja

Skip to content