Mandalų pasaulyje

Mandalų pasaulyje

 Lapkričio 28 d. 7B klasės mokiniai dalyvavo edukacijoje ,,Smėlio mandala‘‘(Kultūrinių edukacijų programa). Edukatorė Justina paaiškino, kaip kurti mandalą (arba paveikslėlį), kaip dirbti su smėliu, išdalino reikiamas priemones. Mandala – tai universalus pasaulio vienovės, sveikatos ir sėkmės simbolis, dar vadinamas maginiu apskritimu. Mandalas piešti sveika ir prasminga kiekvienam žmogui, ieškančiam vidinės ramybės, siekiančiam laimingo ir sėkmingo gyvenimo. Mandalos kūrimas yra džiaugsmingas ir gydantis procesas, aktyvios meditacijos forma, kurios metu prislopinamas loginis mąstymas, suaktyvinama intuicija bei kūrybinis įkvėpimas. Užsiėmimo metu mokiniai įsiklausė į savo vidų ir, patys parinkdami spalvas, kūrė mandalas iš spalvoto smėlio. Po užsiėmimo sukurtas mandalas (paveikslus) vaikai parsinešė namo ir nudžiugino savo artimuosius, pasidalindami savo kūryba.

 

 

                                                                  Elfija Urbonienė, 7B klasės auklėtoja

Skip to content