Paskaita apie alkoholio ir narkotikų žalą organizmui

Paskaita apie alkoholio ir narkotikų žalą organizmui

Vasario 27 d. Radviliškio Vaižganto progimnazijoje 7a ir 7b klasių mokiniai dalyvavo lektoriaus Dariaus Joneikio paskaitoje „Psichotropinių medžiagų žala fizinei ir psichinei sveikatai“. Lektorius su mokiniais kalbėjo itin jautria ir aktualia tema – pasakojo apie alkoholio ir narkotikų daromą žalą jų organizmui. Demonstravo rūkančio žmogaus plaučius, imitacinę vėžiu sergančio žmogaus burną bei dervų stiklainį, kuris parodė, kiek rūkančio žmogaus plaučiuose kenksmingų medžiagų gali nusėsti per metus. Mokiniams   buvo priminta, kad elektroninės cigaretės yra tabako gaminys (draudžiamas nepilnamečiams) ir tai  kenkia ne tik fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Svečias pasakojo realias situacijas, kurios verčia susimąstyti apie pasirinkimus ir skatina rinktis kitokį kelią be priklausomybių.

 

 

Aurelija Petronytė, socialinė pedagogė

Skip to content