Po senąsias Lietuvos sostines

Po senąsias Lietuvos sostines

Birželio 4d. 3c klasės bendruomenė keliavo po senąsias Lietuvos sostines – Trakus, Kernavę. Mūsų kelionė prasidėjo Trakų ,,Senojoje kibininėje“. Čia susipažinome su karaimų tauta, sužinojome, kodėl karaimų namai su trimis langais nuo gatvės pusės. Patys pabandėme padaryti tradicinį karaimų patiekalą – kibinus. Belaukdami, kol kibinai iškeps, ragavome kavinėje keptų kibinų, gėrėme sultinį, kmynų sulčių gėrimą.

Aplankydami Trakų pilį ir Trakų istorijos muziejų, gilinome istorijos žinias apie kunigaikščių valdomą Lietuvą. Vaikai dalyvavo edukacijoje ,,Statome Trakų salos pilį“, o tėveliai tuo metu su gidu pasivaikščiojo kunigaikščio Kęstučio takais.

Išvykę iš Trakų, pasukome link Angelų kalvos, kurioje dvasingumą palaikė daugybė angelų skulptūrų. Kiekvienas stengėsi surasti ir prisiliesti prie savo angelo.

Kelionė baigėsi apsilankymu Kernavės piliakalnių komplekse, kur įkopėme į Lizdeikos kalną, Mindaugo sosto, Aukuro ir Pilies piliakalnius.

Grįžome kupini įspūdžių ir planuojame naujas išvykas!                   

 

                                                                       Ingrida Kasperavičiūtė, 3c klasės mokytoja

Skip to content